Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Simklubben Lödde
En av Skånes och Sveriges bästa simklubbar
Simskolan

Schemat inför hösten 2019


Övrig information gällande Teknikskolan finns här, alternativt under fliken TEKNIKSKOLAN.


Anmälan öppnar den 6 september klockan 18.00 för de som simmat hos hos under vår/sommarterminen.
Den 13 september klockan 08.00 öppnar anmälan för nya medlemmar.
Ni kan gå in och boka er plats här.
OBS! Har ni varit medlemmar hos oss tidigare och det har gått mer än två år måste ni kontakta oss på kansli@sklodde.se så att vi kan låsa upp er profil.


Uppstart

Söndagsgrupper, den 22 september
Måndagsgrupper, den 23 september

Avslutning 

Måndagsgrupper: 9 december
Söndagsgrupperna: 8 december och LÖRDAGEN den 14 december för grupperna som simmar 11.05-14.10(se tider nedan)


Inställda lektioner 

Måndagsgrupper, den 28 oktober (Höstlov)
Söndagsgrupperna: 6 oktober (Lödde Cup, gäller endast de som simmar mellan 11.05-14.10) och 13 oktober (UGP)


Klädsim för Hajen

20 oktober och 21 oktober


Utmanaren (gäller Hajen och Teknikskolan)

10 november


Schema för höstterminen 2019. Obs! Vid för få anmälningar (färre än fem barn) får gruppen antingen ställas in eller slås ihop med en annan grupp på samma nivå.

 Dag och klockslag Grupp Ansvarig tränare Assisterande tränare
 Måndag   
 15.35-16.10 Sköldpadda 1  Isabella Svensson Isabel Smideberg & Julia Nilsson
 16.15-16.50 Silverpingvin 1 Isabella Svensson Isabel Smideberg & Julia Nilsson
 16.55-17.30 Guldpingvin 1 Isabella Svensson Isabel Smideberg & Julia Nilsson
 17.35-18.20 Silverfisk 1 Isabella Svensson Isabel Smideberg
 18.20-19.05 Haj 1 Isabella Svensson Julia Nilsson


 Söndag   
 11.05-11.50 Haj 2 Filippa Dihle Hampus Erdös
 11.55-12.40 Guldfisk 1 Filippa Dihle Hampus Erdös
 12.45-13.30 Silverfisk 2 Filippa Dihle Hampus Erdös
 13.35-14.10 Guldpingvin 2 Filippa Dihle Hampus Erdös

 14.10-14.40 Baddare 1 Alva Bensby Ludwig Johnsson
 14.45-15.20 Silverpingvin 2 Alva Bensby Ludwig Johnsson
 15.25-15.55 Baddare 2 Alva Bensby Ludwig Johnsson
 16.00-16.35 Sköldpadda 2 Alva Bensby
 Ludwig Johnsson
 16.40-17.25 Guldfisk 2 Alva Bensby Ludwig Johnsson
 
*Detta är gruppen som redan är igång på Vikenbadet. Denna är redan full.


Nedan visas alla grupper för varje nivå med dag och klockslag.
  
 Grupp Måndag Söndag
 Baddare 1  14.10-14.40
 Baddare 2  15.25-15.55
 Sköldpadda 1 15.35-16.10 
 Sköldpadda 2  16.00-16.35
 Silverpingvin 1 16.15-16.50 
 Silverpingvin 2  14.45-15.20
 Guldpingvin 1 16.55-17.30 
 Guldpingvin 2  13.35-14.10
 Silverfisk 1 17.35-18.20 
 Silverfisk 2  12.45-13.30
 Guldfisk 1  11.55-12.40
 Guldfisk 2  16.40-17.25
 Hajen 1 18.20-19.05 
 Hajen 2
 11.05-11.50

Avslutning den 14 december
 Grupp Tid
 Hajen Viken 13.30-14.15
 Guldfisk 1 14.20-15.05
 Silverfisk 2 15.10-15.55
 Guldpingvin 2 16.00-16.35

 
Sponsorer