Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Simklubben Lödde
En av Skånes och Sveriges bästa simklubbar
Simskolan

Simskola och schema hösten 2018


Övrig information gällande Teknikskolan finns här, alternativt under fliken TEKNIKSKOLAN.


Uppstart

Lördagsgrupper, den 25 augusti
Söndagsgrupper, den 26 augusti
Måndagsgrupper, den 3 september

Avslutning 

Måndagsgrupperna: 10 december
Lördagsgrupperna: 8 december
Söndagsgrupperna: 16 december


Inställda lektioner 

Måndagsgrupperna: inga inställda lektioner
Lördagsgrupperna: 29 september (Lödde Cup)
Söndagsgrupperna: 30 september (Lödde Cup) och 9 december (Löddes Klubbmästerskap)


Schema för höstterminen 2018. Tränarna kan komma att ändras.

 Dag och klockslag Grupp Ansvarig tränare Assisterande tränare
 Måndag   
 15.30-16.00 Baddare 1  Johanna Eggeling Måns Rosenqvist och Emilia Johnsson
 16.00-16.35 Sköldpadda 1  Ellen Regren  Filippa Dihle och Emilia Johnsson
 16.35-17.10 Guldpingvin 1 Ellen Regren Filippa Dihle och Emilia Johnsson
 17.15-17.50 Silverpingvin 1 Ellen Regren Filippa Dihle och Emilia Johnsson
 17.50-18.25 Guldpingvin 2 Ellen Regren Filippa Dihle och Emilia Johnsson
 18.25-19.10 Silverfisken 1 Ellen Regren Filippa Dihle och Emilia Johnsson
    
 16.00-16.45 Haj 1 Johanna Eggeling Måns Rosenqvist
 16.45-17.30 Teknik Silver  Johanna Eggeling Måns Rosenqvist
 17.30-18.15 Teknik Brons Johanna Eggeling Måns Rosenqvist
 18.15-19.00  Teknik Guld Johanna Eggeling Måns Rosenqvist 
    
 Lördag   
 13.30-14.05 Guldpingvin 3 Erik Toröd Gabriel Bexvall
 14.10-14.45 Sköldpadda 5 Erik Toröd Gabriel Bexvall
 14.55-15.30 Sköldpadda 2 Erik Toröd Gabriel Bexvall
 15.35-16.20 Silverfisken 2Erik Toröd
 Gabriel Bexvall
 16.20-17.05 Guldfisken 2 Erik Toröd Gabriel Bexvall
    
 Söndag   
 8.45-9.30 Teknik Järn 1  Johanna Eggeling Emilia Johnsson
 9.30-10.15 Teknik Järn 2 Johanna Eggeling Emilia Johnsson
 10.15-11.15 Teknik Brons Johanna Eggeling Emilia Johnsson
 11.15-12.15 Teknik Silver Johanna Eggeling Emilia Johnsson
 12.15-13.15 Teknik Guld Johanna Eggeling Emilia Johnsson
    
 13.15-14.00 Guldfisken 3 Nicole Bexvall Milla Andersson och Ludwig Johnsson
 14.00-14.35 Sköldpadda 3 Nicole Bexvall Milla Andersson och Ludwig Johnsson
 14.35-15.10 Silverpingvin 2 Nicole Bexvall Milla Andersson och Ludwig Johnsson
 15.10-15.45 Sköldpadda 4 Nicole Bexvall Milla Andersson och Ludwig Johnsson
 15.45-16.20 Silverpingvin 3 Nicole Bexvall Milla Andersson och Ludwig Johnsson
 16.20-16.55 Silverpingvin 4 Ellen Regren Mia Wrem Larsen och Isabella Svensson
 16.55-17.30 Guldpingvin 4 Ellen Regren Mia Wrem Larsen och Isabella Svensson
 17.30-18.15 Silverfisken 3 Ellen Regren Mia Wrem Larsen och Isabella Svensson
 18.15-19.00 Hajen 2 Ellen Regren Mia Wrem Larsen och Isabella Svensson

Nedan visas alla grupper för varje nivå med dag och klockslag.  
 Grupp Måndag Lördag Söndag
 Baddare 1 15.30-16.00  
 Sköldpadda 1 16.00-16.35  
 Sköldpadda 2  14.55-15.30 
 Sköldpadda 3   14.00-14.35
 Sköldpadda 4   15.10-15.45
 Sköldpadda 5 14.10-14.45 
   
 Silverpingvin 1 17.15-17.50  
 Silverpingvin 2   14.35-15.10
 Silverpingvin 3  15.45-16.20
 Silverpingvin 4  16.20-15.55
 Guldpingvin 1 16.35-17.10  
 Guldpingvin 2 17.50-18.25 
 Guldpingvin 3 13.30-14.05 
 Guldpingvin 4  16.55-17.30
 Silverfisk 1 18.25-19.10 
 Silverfisk 2  15.35-16.20
 Silverfisk 3 
 17.30-18.15
 Guldfisk 2  16.20-17.05
 Guldfisk 3   13.15-14.00 
 Haj 1 16.00-16.45  
 Haj 2   18.15-19.00
 Teknik Järn 1   8.45-9.30
 Teknik Järn 2   9.30-10.15
 Teknik Brons 17.30-18.15  10.15-11.15
 Teknik Silver 16.45-17.30  11.15-12.15
 Teknik Guld 18.15-19.00  12.15-13.15
    
    

 
Sponsorer