Simklubben Lödde
En av Skånes och Sveriges bästa simklubbar
Simskolan
Vårens schema 2018
Simskola och schema våren 2018


Information gällande Teknikskolan finns här, alternativt under fliken TEKNIKSKOLAN.


Uppstart

Lördagsgrupper, den 13 januari
Söndagsgrupper, den 14 januari
Måndagsgrupper, den 15 januari

Avslutning

Måndagsgrupperna: 14 maj
Lördagsgrupperna: 19 maj
Söndagsgrupperna: 27 maj


Inställda lektioner

Måndagsgrupperna: 19 februari (sportlov), 2 april (påsk) och 30 april (valborg)
Lördagsgrupperna: 27 januari (tävling), 24 februari (sportlov), 17 mars (tävling) och 31 mars (påsk).
Söndagsgrupperna:28 januari (tävling), 25 februari (sportlov), 18 mars (tävling), 1 april (påsk) och 22 april (tävling).


Schema för vårterminen 2018

 Dag och klockslag Grupp Ansvarig tränare Assisterande tränare
  Måndag   
 15.25-16.00 Sköldpadda 1 Johanna Eggeling Gabriel Bexvall och Måns Rosenqvist
 16.00-16.35 Guldpingvin 1 Saga Palmgren Ellen Regren och Gabriel Bexvall
 16.40-17.10 Baddare 1 Saga Palmgren
 Ellen Regren och Gabriel Bexvall
 17.15-17.50 Silverpingvin 1 Saga Palmgren Ellen Regren och Gabriel Bexvall
 17.55-18.30 Silverpingvin 2 Saga Palmgren
 Ellen Regren och Gabriel Bexvall
 18.10-18.55 Guldfisk 1 Sandra E Lundin Johanna Eggeling och Måns Rosenqvist
 18.30-19.15 Silverfisk 1 Saga Palmgren Ellen Regren och Gabriel Bexvall
    
 16.00-16.45 Teknik Brons 1 Johanna Eggeling Måns Rosenqvist
 16.45-17.30 Teknik Silver Johanna Eggeling Måns Rosenqvist
 17.30-18.15 Teknik Guld Johanna Eggeling Måns Rosenqvist
    
  Tisdag   
 16.00-16.45 Teknik Brons 2 Johanna Eggeling Emilia Johnsson
    
 Lördag   
 13.30-14.15 Haj 1 Sara Sällberg Gabriel Bexvall och William Lundgren
 14.20-15.05 Guldfisk 2 Sara Sällberg Gabriel Bexvall och William Lundgren
 15.10-15.45 Sköldpadda 2 Sara Sällberg Gabriel Bexvall och William Lundgren
 15.50-16.25 Guldpingvin 2 Sara Sällberg Gabriel Bexvall och William Lundgren
 16.30-17.05 Sköldpadda 3 Sara Sällberg Gabriel Bexvall och William Lundgren
    
 Söndag   
 8.45-9.30 Teknik Järn 1 Johanna Eggeling Emilia Johnsson (Måns Rosenqvist)
 9.30-10.30 Teknik Brons 1 Johanna Eggeling Emilia Johnsson (Måns Rosenqvist)
 10.15-11.15 Teknik Brons 2 Johanna Eggeling Emilia Johnsson (Måns Rosenqvist)
 11.15-12.00 Teknik Järn 2 Johanna Eggeling Emilia Johnsson (Måns Rosenqvist)
 12.00-13.00 Teknik SIlver Johanna Eggeling Emilia Johnsson (Måns Rosenqvist)
 13.00-14.00 Teknik Guld Johanna Eggeling Emilia Johnsson (Måns Rosenqvist)
    
 13.30-14.05 Guldpingvin 3 Nicole Bexvall Ellen Regren och William Lundgren
 14.10-14.45 Sköldpadda 4 Nicole Bexvall Ellen Regren och William Lundgren
 14.50-15.25 Silverpingvin 3 Nicole Bexvall Ellen Regren och William Lundgren
 15.30-16.00 Baddare 2 Nicole Bexvall Ellen Regren och William Lundgren
 16.00-16.35 Silverpingvin 4 Victoria Segerdahl Ellen Regren och Mia Wrem Larsen
 16.40-17.25 Silverfisk 2 Victoria Segerdahl Mia Wrem Larsen och Nicole Bexvall
 17.25-18.10 Guldfisk 3 Victoria Segerdahl Mia Wrem Larsen och Nicole Bexvall
 18.15-19.00 Haj 2 Victoria Segerdahl Mia Wrem Larsen och Nicole Bexvall



Nedan visas alla grupper för varje nivå med dag och klockslag.  
 Grupp Måndag Tisdag Lördag Söndag
 Baddare 1 16.40-17.10   
 Baddare 2    15.30-16.00
 Sköldpadda 1 15.25-16.00   
 Sköldpadda 2   15.10-15.45 
 Sköldpadda 3   16.30-17.05 
 Sköldpadda 4    14.10-14.45
 Silverpingvin 1 17.15-17.50   
 Silverpingvin 2 17.55-18.30   
 Silverpingvin 3    14.50-15.25
 Silverpingvin 4    16.00-16.35
 Guldpingvin 1 16.00-16.35   
 Guldpingvin 2   15.50-16.25 
 Guldpingvin 3    13.30-14.05
 Silverfisk 1 18.30-19.15   
 Silverfisk 2    16.40-17.25
 Guldfisk 1 18.10-18.55   
 Guldfisk 2   14.20-15.05 
 Guldfisk 3    17.25-18.10
 Haj 1   13.30-14.15 
 Haj 2    18.15-19.00
 Teknik Järn 1    8.45-9.30
 Teknik Järn 2    11.15-12.00
 Teknik Brons 1 16.00-16.-45   9.30-10.30
 Teknik Brons 2  16.00-16.45  10.15-11.15
 Teknik Silver 16.45-17.30   12.00-13.00
 Teknik Guld  17.30-18.15   13.00-14.00
     

 
Sponsorer